خانه / منطقه و جهان / باز شدن سرحدات زمینی آمریکا به روی سفر‌های غیر ضروری

باز شدن سرحدات زمینی آمریکا به روی سفر‌های غیر ضروری

امریکا پلان دارد سرحدات زمینی خود را ماه آینده به روی سفر‌های غیر ضروری با کانادا و مکسیکو باز کند و به وضع محدودیت ۱۹ ماهه‌ای ناشی از شیوع بیماری کووید-۱۹ خاتمه دهد.

بر اساس گزارش صدای آمریکا به نقل از خبرگزاری اسوشیتید پرس، مسافران بین المللی که از طریق مرز های زمینی وارد قلمرو ایالات متحده می شوند، باید به طور کامل واکسین بیماری کووید-۱۹ را دریافت کرده باشند.

از نخستین روز‌های شیوع بیماری کووید-۱۹، سفر توسط موتر، قطار آهن و کشتی میان ایالات متحده،‌ کانادا و مکسیکو به طور گسترده محدود بوده و تنها به سفر‌های ضروری مانند تجارت باز بوده است.

مقررات جدید که قرار است روز چهار شنبه ۱۳ اکتوبر (۲۱ میزان) اعلام شود، به همه شهروندان خارجی که واکسین کووید-۱۹ بالای‌شان به صورت کامل تطبیق شده است، اجازه می دهد تا صرف نظر از قصد سفر شان، وارد قلمرو امریکا شوند و این مقرارت در اوایل ماه نوامبر اجرا خواهد شد.

اما تا اوایل ماه جنوری ۲۰۲۲، همه افرادیکه می خواهند وارد ایالات متحده شوند، به شمول رانندگان لاری‌ها باید واکسین کووید-۱۹ را به صورت کامل دریافت کرده باشند.

مکسیکو و کانادا از ماه‌ها به این سو بر ایالات متحده فشار وارد کردند تا محدودیت‌های سفر میان این کشور‌ها را سهل تر کند. با وضع محدویت سفر میان این سه کشور، خانواده‌ها از هم جدا ماندند و سفر تفریحی نیز میان این کشور ها متوقف شد.

بیماری کووید-۱۹ نخست در آخر دسامبر ۲۰۱۹ میلادی در شهر ووهان ولایت هوبی چین شناسایی شد. بر اساس تازه‌ترین آمار پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده، تا حال بیش از ۲۳۸ میلیون ۶۷۸ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری کشنده مبتلا شده است که از آن جمله مرگ نزدیک به چهار میلیون ۸۶۵ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری تایید شده است.

کشور‌های ایالات متحده، چین،‌ روسیه، بریتانیا و هند یکی پیهم در اواخر سال ۲۰۲۰ میلادی واکسین کووید-۱۹ ساخت خود را به بازار عرضه کردند و از آن بعد تا حال،‌ بیش از ۶.۵ میلیارد دوز واکسین کووید-۱۹ در سراسر جهان تطبیق شده است.

درباره سعید مسافر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*