خانه / منطقه و جهان / مجاهد: جلوگیری و کنترل حملات در داخل خاک پاکستان به عهده ما نیست

مجاهد: جلوگیری و کنترل حملات در داخل خاک پاکستان به عهده ما نیست

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی ا.ا.ا می‌گوید که افغانستان خواهان ناامنی در کشورهای همسایه نیست و مقام های پاکستانی بجای اتهامات، باید وضعیت امنیتی خود را تقویت کند.

سخنگوی حکومت سرپرست افغانستان در پاسخ به اظهارات مقامات پاکستانی مبنی بر دخالت شهروندان افغانستان در حملات تروریستی در آن کشور گفت مقامات پاکستانی بار دیگر به جای تقویت امنیت کشور خود، انگشت اتهام را طرف افغان‌ها گرفتند.

وی افزود: ما طرفدار هیچ حمله‌ای در پاکستان نیستیم و به کسی اجازه استفاده از خاک افغانستان علیه پاکستان را نمی‌دهیم، اما جلوگیری و کنترل حملات در داخل خاک پاکستان به عهده ما نیست، بلکه وظیفه ارگان‌های امنیتی و استخباراتی آن کشور است که بخش زیادی از بودجه کشور خود را برای همین مصرف می‌کنند.

مجاهد با اظهار اینکه پس از به قدرت رسیدن ا.ا.ا و استقرار یک حکومت مستقل و مسئول در افغانستان، وضعیت امنیتی در این کشور و منطقه به میزان قابل توجهی بهبود یافته است و اگر حوادث امنیتی فقط در پاکستان افزایش یافته است، اسلام‌آباد باید برای آن راه حلی در کشور خود بیابد.

این در حالیست که ژنرال عاصم منیر، رییس ستاد ارتش پاکستان دو روز پیش در نشستی با بزرگان قبایل در پیشاور مدعی وجود پناهگاه‌ها تروریست‌ها در افغانستان و آزادی عمل آنها در خاک این کشور شده و هشدار داده بود «پاکستان از هیچ تلاشی برای از بین بردن شبکه‌های تروریستی و حفاظت از شهروندان خود به هر قیمتی دریغ نخواهد کرد».

آقای مجاهد با رد این اتهامات افزوده است که متأسفانه کشور ما در بیست سال گذشته، قربانی اشغال خارجی به رهبری امریکا و سیاست‌های غلط بعضی از کشورهای منطقه بوده که هنوز هم آثار آن احساس می‌شود.

به گفته سخنگوی ا.ا.ا، پاکستان باید وضعیت امنیتی خود را با دقت مدیریت کند و دنبال راه حلی در داخل خانه خود باشد.

وی خاطرنشان کرد در سال گذشته 18 نفر از داعشی‌های پاکستانی در نتیجه عملیات‌های مختلف در افغانستان کشته شدند و ده‌ها نفر دیگر بازداشت شدند، اما کابل به‌جای اینکه انگشت اتهام را به سوی طرف پاکستانی بگیرد، تدابیر امنیتی خود را تقویت کرده و اکنون نتایج مثبت آن را می‌بیند.

درباره خبرگزاری رویداد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*