خانه / منطقه و جهان / سازمان ملل: ارسال کمک های بشردوستانه به غزه متوقف شده است

سازمان ملل: ارسال کمک های بشردوستانه به غزه متوقف شده است

همزمان با ادامه حملات اسرائیل به غزه، سازمان ملل اعلام کرده که به‌دلیل کمبود سوخت و قطعی اینترنت در نوار غزه، عملیات ارسال کمک‌های بشردوستانه به این منطقه متوقف شده است.

نهاد کمک‌رسانی و کاریابی سازمان ملل متحد (UNRWA)، روز جمعه ۱۷ نوامبر اعلام کرد که به‌رغم نیاز فوری به کمک‌های بشردوستانه در غزه، امکان ارسال و توزیع این کمک‌ها از گذرگاه مرزی رفح وجود ندارد.

بنا به گفتۀ این نهاد سازمان ملل، سیستم‌های ارتباطی در نوار غزه به دلیل عدم وجود سوخت، از روز پنجشنبه از کار افتاده است و این امر عملیات ارسال کمک‌های بشردوستانۀ برون‌مرزی را متوقف کرده است.

این در حالی است که سازمان‌ها و نهادهای بشردوستانه هشدار داده‌اند که اکثر ساکنان نوار غزه در حال حاضر به غذا یا آب آشامیدنی کافی دسترسی ندارند.

در همین حال، خبرگزاری فلسطینی وفا اعلام کرد که در حمله اسرائیل به گروهی از آوارگان در نزدیکی گذرگاه مرزی رفح بین نوار غزه و مصر، مسیر انتقال کمک‌ها، تعدادی فلسطینی کشته و زخمی شدند. تلویزیون الجزیره به نقل از منابعی اعلام کرد که در این حمله ۹ نفر کشته شدند.

به گفته وزارت صحت فلسطین، بیش از ۱۱۵۰۰ فلسطینی، از جمله ۴۷۰۰ کودک در حمله نظامی تلافی‌جویانه اسرائیل به غزه تحت حاکمیت حماس کشته شده‌اند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

توافق آتش‌بس در غزه ۲ روز دیگر تمدید شد

پس از پایان مهلت آتش‌بس ...

چراغ سبز اسرائیل برای تمدید آتش‌بس در غزه

به دنبال پایان مهلت توافق ...